Portal odwiedziły 3522334 osoby
Aktualnie przebywa 20 osób
24 października 2024 15:05 | Aktualności
23 października uczniowie z klasy 3BTa wzięli udział w seminarium „Ochrona ludności, pomoc humanitarna, ratownictwo w dobie współczesnych wyzwań” zorganizowanym z Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.
Prelegentami byli pracownicy naukowi Akademii Pożarniczej w Warszawie i przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.
Młodzież w trakcie spotkania zobaczyła jak wygląda pierwsza pomoc z wykorzystaniem AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny). Uczestnicy seminarium dowiedzieli się również, jaki wpływ na bezpieczeństwo narodowe mają technologie bezzałogowe i jak wykorzystuje się drony w ochronie przeciwpożarowej.
Wyjazd naszych uczniów był związany z realizacją zajęć z edukacji pożarniczej, która w bieżącym roku szkolnym została wdrożona w klasach trzecich technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
A. Jakubczyk-Bajorek
Foto: A. Jakubczyk-Bajorek