Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

02 października 2016 17:16 | Aktualności

Był czas orki... jest czas siewu...

Gdy gleba zostanie odpowiednio przygotowana, nadchodzi czas siewu. Uczniowie klasy 2EZ oraz 2BT, wykorzystując dobrą jesienną pogodę, podczas zajęć praktycznych rozpoczęli siew pszenicy ozimej. Po odpowiednim przygotowaniu sprzętu uczniowie ruszyli w pole. Mimo iż siew zboża to niełatwa sztuka, szybko się z nim uporali.

Aktywny udział w pracy na polu brał nasz ZETOR, współpracujący z siewnikiem „POZNANIAK 2.7HE”. Siew to ważny etap, który wymaga precyzji, dlatego dokładnych pomiarów uczniom dostarczyła próba kręcona, z której wynikało, iż potrzebują 194 kg pszenicy na hektar pola.

 

K. Markowski

Foto: A. Hilarczuk, D. Ziemak

Przeczytano: 1659 razy. Wydrukuj|Do góry

Czas siewu 2016 cd.

baner_stopka