02 września 2024 17:24 | Aktualności
W poniedziałek 2 września społeczność Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie zebrała się na sali gimnastycznej, aby uroczyście zainaugurować nowy rok szkolny.
Oprócz uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, w uroczystości wzięli udział również jej przyjaciele:
Prowadzący uroczystość p.o. dyrektora Andrzej Sakowicz szczególnie serdecznie powitał rozpoczynających naukę w naszej szkole uczniów klas pierwszych: Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki z wychowawczynią Anną Serowiecką oraz Szkołę Branżową I stopnia w zawodzie kucharz oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych z wychowawczynią Marylą Król-Jankowską. Na szczególnie ciepłe słowa mogli liczyć także rozpoczynający pracę nauczyciele:
˗ Pani Elwira Gałązka – pedagog,
˗ Pani Urszula Okularczyk – nauczycielka biologii,
˗ Pani Monika Stawierej – pedagog specjalny,
˗ Pan Marek Jankowski – instruktor nauki jazdy,
˗ Pan Daniel Góral – nauczyciel edukacji przeciwpożarowej.
Życzenia na nowy rok szkolny od Samorządu Uczniowskiego przekazała jego przewodnicząca, Klaudia Umińska.
Po części oficjalnej głos został przekazany młodzieży z klas 2PT i 3PT, która w krótkim występie we wzruszający sposób nawiązała do 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następnie dowcipnie ogłosiła rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
A. Parys
Foto: A. Barchanowicz, A. Chrzczonowska