Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

06 marca 2014 20:37

"Jack Strong" - uczniowie na filmie w kinie "Ostrovia".

W środę uczniowie klas 2BT, 2BTR, 3BT oraz 3BTN pod opieką Pani Anny Wierzbowskiej oraz Pani Małgorzaty Sówki byli na seansie filmowym pt. „Jack Strong” w ostrowskim kinie.

"Jack Strong" to film oparty na faktach, przedstawiający losy polskiego pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, który w czasach zimnej wojny decyduje się na współpracę z CIA dostarczając USA ściśle tajne informacje dotyczące Układu Warszawskiego. Pułkownik Kukliński jest postacią kontrowersyjną, uważaną przez wielu za szpiega, przez innych za bohatera.

Moim zdaniem reżyser filmu Władysław Pasikowski pozwala widzowi na samodzielny osąd głównego bohatera i podejmowanych przez niego działań. Reżyser w sposób wiarygodny oddaje klimat ‘minionej epoki’, a dzięki świetnej grze aktorskiej oraz dynamicznej akcji film trzyma widza w napięciu do samego końca. Według mnie „Jack Strong” jest jednym z najlepszych filmów Władysława Pasikowskiego i z całą pewnością jedną z najlepszych produkcji polskiego kina ostatnich kilku lat.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

M. Sówka

 

Niżej - trailer filmu.

 

Przeczytano: 1249 razy. Wydrukuj|Do góry

baner_stopka