Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

23 października 2013 19:47

Byliśmy, zobaczyliśmy, mamy własne zdanie… na temat filmu "Wałęsa. Czlowiek z nadziei".

22 października 2013 roku uczniowie klas II BT, II BTR oraz III BT z panią Anną Wierzbowską i ze mną byli w kinie Ostrovia na projekcji filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei.”

Do kina jechaliśmy z mieszanymi uczuciami. Czy będzie warto? Niemal każdy słyszał opinie zarówno pozytywne, jak i negatywne. Nie jest to wprawdzie mój kandydat do Oscara, ale w porównaniu z „Bitwą pod Wiedniem” to według mnie niemal dzieło sztuki.

Spodziewałam się kolejnej, pełnej patosu produkcji historycznej, składającej cześć działaczom „Solidarności” oraz ofiarom reżimu komunistycznego i zostałam pozytywnie zaskoczona przez Andrzeja Wajdę. Uważam, że film jest wart obejrzenia z kilku powodów: dla bardzo dobrej obsady aktorskiej, w szczególności dla rewelacyjnej roli Roberta Więckiewicza, dla dobrej oprawy muzycznej, ale przede wszystkim to świetna, ponad dwugodzinna lekcja historii, zaprezentowana w sposób niecodzienny i także z poczuciem humoru. W mojej ocenie to nie był czas stracony.

 

M. Sówka

Foto: A. Barchanowicz

Przeczytano: 1402 razy. Wydrukuj|Do góry

Byliśmy, zobaczyliśmy, mamy własne zdanie… na temat filmu "Wałęsa. Czlowiek z nadziei".

baner_stopka