Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

06 października 2013 19:28

Jesienna wycieczka klasy maturalnej.

W październikowy (4.X), słoneczny dzień uczniowie klasy maturalnej (cała grupa TAK i część TMR) byli na wycieczce.
Celem wyjazdu była szkółka drzew i krzewów ozdobnych Państwa Szmit w Pęchcinie pod Ciechanowem oraz Opinogóra.

Po jednej z największych szkółek w Polsce centralnej, oprowadzała uczniów właścicielka, pani Joanna Szmit. Można było zauważyć, że jest to także jeden z nowocześniejszych obiektów tego typu w kraju, zatrudniający w sezonie 90 osób. Około 70% produkcji drzew i krzewów jest eksportowana na Wschód. Młodzież poznała zasady rozmnażania roślin, sposoby prowadzenia, zabezpieczania na zimę. Szkółka powstała ponad 30 lat temu. Ciekawostką jest to, że przed 15 latu uczennice Technikum Ogrodniczego z naszej szkoły wykonały pracę dyplomową opisującą kolekcję drzew w Pęchcinie. Nagrały również film na kasecie video. Przed wyjazdem uczniowie TAK obejrzeli ten film i mogli porównać na miejscu jak przez te lata wiele się tam zmieniło. Powstała m.in. nowa kolekcja roślin, która zrobiła niesamowite wrażenie. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć zachwycające kolorami jesieni rośliny.

W Opinogórze, przy Muzeum Romantyzmu, grupa została oprowadzona po zabytkowym parku i jednocześnie wysłuchała lekcji muzealnej na temat rewaloryzacji (odnowienia) tego założenia.

Wyjazd (finansowany przez projekt CEKiN) był ciekawy, zwłaszcza dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu, którzy uzyskali wiele fachowych informacji związanych ze swoim przyszłym zawodem.

 

J. Ignatiuk- Przastek - opiekunka grupy
Foto: J. Ignatiuk-Przastek i M. Szyszkowska

Przeczytano: 1500 razy. Wydrukuj|Do góry

Jesienna wycieczka klasy maturalnej.

baner_stopka