Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

19 listopada 2012 16:53

CEKiN - spotkanie z ekspertką, Panią Renatą Matuk.

"Rolnictwo ekologiczne, pozyskiwanie środków z funduszy unijnych" - to temat spotkania klasy 3BTH, biorącej udział w projekcie CEKiN, z ekspertką z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Panią Renatą Matuk.

 

Pani Renata, która gościła u nas po raz drugi, tym razem przybliżyła tematykę rolnictwa ekologicznego oraz środków finansowych możliwych do uzyskania z funduszy UE na przestwienie gospodarstwa z konwencjonalnego na ekologiczne.

Mówiła o zaletach i wadach produkcji ekologicznej, jej wpływie na stan środowiska, opłacalności produkcji żywności w sposób ekologiczny oraz przedstawiła przykłady dobrych praktyk w tym zakresie. Dużo uwagi poświęciła stronie finansowej, m.in. możliwościom pozyskania środków unijnych i wysokości tych środków, dostępnych w ramach PROW na lata 2007-2013.

 

Myślę, że spotkanie było bardzo potrzebne, a sposób zaprezentowania jego tematyki bardzo rzetelny, poparty praktyczną wiedzą osoby prowadzącej.

 

 

A. Sakowicz

Foto: A. Barchanowicz

Przeczytano: 2016 razy. Wydrukuj|Do góry

CEKiN - spotkanie z ekspertką, Panią Renatą Matuk.

baner_stopka