Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

15 listopada 2012 17:35

Załadunek opon i prace remontowo - budowlane w szkole - cd.

Bardzo ciężką pracę wykonali dziś chłopcy z klas: 2KZE i 1BT. Załadowali ok. 300 opon z tzw. poligonu do nauki jazdy, które wcześniej zostały wyrwane z ziemi przez ich kolegów (i ciągnikUśmiech). Łącznie przekazaliśmy do utylizacji 520 opon (ponad 30 ton!).

Wielkie podziękowania!

 

Opony zostały zabrane przez firmę, która z kolei dostarczy je do cementowni, gdzie staną się, po zmieleniu, składnikiem tzw. paliw alternatywnych. Wysokie temperatury w piecach cementowni i istniejące w nich systemy redukcji zanieczyszczeń powodują, że właśnie w cementowniach utylizuje się (między innymi) opony.

Wracamy także do remontów w szkole. Obecnie trwają następujące prace: remont oczyszczalni ścieków, budowa nowego parkingu, chodnika i płotu, remont hali warsztatowej, remont pomieszczeń na świetlicę i salkę do aerobiku oraz budynku gospodarczego. Przebieg prac można obejrzeć na zdjęciach.

Zachęcam do obejrzenia krótkich filmów na temat recyklingu opon i o paliwach alternatywnych. Warto również poczytać o recyklingu opon, np. na stronie o utylizacji. Również te filmy warto obejrzeć.

 

A. Sakowicz

Foto: A. Barchanowicz

 

 

 

Przeczytano: 1775 razy. Wydrukuj|Do góry

Załadunek opon i prace remontowo - budowlane w szkole - cd.

baner_stopka