Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

20 października 2012 22:59

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.

19 października 2012 r. maturzyści z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę w Częstochowie. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Podejmij piękną walkę o wiarę”. Hasło jest związane z rozpoczęciem Roku Wiary w Kościele.

 

Przed rozpoczęciem kolejnych punktów programu przewidzianego na ten dzień można było zwiedzić  Jasną Górę. Mogliśmy zobaczyć nie tylko skarbiec, czy wieżę widokową, ale też bardzo interesujące nowo otwarte sale muzealne.  W salach wśród eksponatów były: XIV wieczne dokumenty, zbroje, broń, tkaniny. Można było zobaczyć mundury więźniów ze Starobielska, Katynia, oraz  wystawę związaną z osobami, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Duże wrażenie robiła ogromna makieta przestawiająca obronę Jasnej Góry, gdzie oprócz oglądania obrazu, można było usłyszeć śpiew zakonników, szczęk oręża, wybuchy, krzyki ludzi, dymy z palących się budynków.

 

Uroczystości zaczęły się od Katechezy o rozeznaniu powołania o godz.15, później była droga krzyżowa na wałach, nabożeństwo pokutne , a o godz. 19 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Pielgrzymka zakończyła się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.

 

Tekst i foto: A. Zając

Przeczytano: 1595 razy. Wydrukuj|Do góry

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.

baner_stopka