Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

25 września 2012 17:46

AGRO SHOW w Bednarach.

W dniach 21-22.09.2012 uczniowie klas II, III i IV TMR byli na dwudniowej wycieczce. W pierwszym dniu zwiedzali Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu. Wspaniała Bazylika Mniejsza wraz z wieżą widokową wywarła niezwykłe wrażenie na uczniach, dając wiele duchowych wrażeń. Grupa nocowała w Domu Pielgrzyma „Arka”.

W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzali wystawę maszyn i urządzeń rolniczych Agro Show - Bednary 2012. Wystawa ta jest corocznym celem przyszłych techników mechanizacji rolnictwa. Jest ona organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Uczniowie, jako przyszli właściciele gospodarstw rolnych z niezwykłą uwagą zwiedzali wystawę nowoczesnych ciągników, kombajnów do zbioru ziemiopłodów i agregaty złożone.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się agregaty do siewu bezorkowego, które dają podstawę bardzo ekonomicznej i wydajnej uprawy roślin. Zorganizowana na 85 ha wystawa przedsatwiała tendencję rozwoju budowy maszyn i urządzeń rolniczych oraz wskazywała kierunki rozwoju gospodarstw rolniczych.

 

Wszyscy uczestnicy wycieczki stwierdzili, że wystawa jest atrakcyjna, ale czasu za mało … W drodze powrotnej trwała dyskusja na temat: jaki sprzęt bym kupił i za co?

Opiekunami wycieczki byli: Mieczysław Orych i Stanisław Antoniak.

 

Tekst i foto: M. Orych

Przeczytano: 1531 razy. Wydrukuj|Do góry

AGRO SHOW w Bednarach.

baner_stopka