Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::60 - lecie szkoły - Zjazd Absolwentów - 15 czerwca 2018::60 - lecie szkoły - Zjazd Absolwentów - 15 czerwca 2018

Archiwum - Aktualności

15 września 2012 15:41

Ostatnie warsztaty z AgriNaturą.

Już po raz ostatni, 11 września odbyły się w naszej szkole warsztaty w  ramach projektu „Edukacja dla demokracji”, prowadzonego przez fundację  AgriNatura.

Był to też ostatni dzień walki  grup o pierwsze miejsce. Zwycięzcy polecą na kilka dni samolotem do Bawarii, gdzie poznają specyfikę rolnictwa naszych zachodnich sąsiadów. Tematem  spotkania był „Dialog społeczny i dialog obywatelski w kształtowaniu polityki”.  

 

Wykłady  prowadziła pani Klaudia Wojciechowicz, która mówiła  m.in. o zrównoważonym rolnictwie, roli konsumentów i tak kontrowersyjnym temacie jak GMO czyli genetycznie modyfikowanych organizmach, oraz  pan Sławomir Wyrzykowski, który  przybliżył temat  Wspólnej  Polityki  Rolnej i jej finansowania. Omawiane zagadnienia  powinni  znać wszyscy, którzy mają lub będą mieli coś wspólnego z rolnictwem. 

 

Pod koniec warsztatów grupy przygotowały pytania, które zadadzą w warszawskich urzędach. Wyjazd do Warszawy odbędzie się już 19 września i tam młodzież odwiedzi siedzibę Sejmu, Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czekamy na ogłoszenie  zwycięskiej grupy!

 

J. Ignatiuk - Przastek

Foto: A. Barchanowicz

Przeczytano: 1301 razy. Wydrukuj|Do góry

Ostatnie warsztaty z AgriNaturą.

baner_stopka