Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

10 lipca 2012 22:43

Praktyki "CEKiN" - cz. 1.

W niedzielę, 8 lipca przyjechaliśmy do Krasnobrodu na Zamojszczyźnie na tygodniowe praktyki, które realizowane są w ramach projektu CEKiN. W praktykach bierze udział sześcioro uczniów z klasy 2BTH: Paulina Ościłowska, Renata Grabowska, Marcin Malec, Marcin Godlewski, Damian Bloch i Sebastian Borowy oraz dwóch opiekunów: Ryszard Kudlak i Andrzej Sakowicz.

Zakwaterowaliśmy się w gościnnym ośrodku "Natura" w Krasnobrodzie. Pierwszego dnia po przyjeździe wybraliśmy się na spacer po Krasnobrodzie. Ta urocza miejscowość na Roztoczu od wielu lat jest uzdrowiskiem i jednym z najważniejszych miejsc turystycznych wypraw w tym pięknym zakątku Polski południowo - wschodniej.

Poniedziałek był pierwszym oficjalnym dniem praktyki, którą mamy odbyć pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Kwaśniak - prezes Lokalnej Grupy Działania "Nasze Roztocze" z siedzibą w Zamościu. Pani Prezes przyjęła nas bardzo miło. Przedstawiła zakres działania swojej instytucji, realizowane za jej pośrednictwem projekty finansowane ze środków UE, m.in. PROW, LEADER i innych. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamość, nazywany "Perłą Renesansu" lub "Padwą Północy". Miasto uzyskało bardzo duże fundusze ze środkow UE na rewitalizację. Odnowiono bardzo pięknie większość Starówki, prace cały czas trwają.

Każdy uczestnik praktyki otrzymał indywidualne zadanie dotyczące m.in. tematów takich jak: dziedzictwo kulturowe, odnawialne źródła energii, produkty lokalne i regionalne, fundusze unijne, ochrona przyrody, z którego musi na koniec praktyki przygotować sprawozdanie.

W związku z tym po południu rozpoczęliśmy zwiedzanie zabytków Krasnobrodu - Sanktuarium Maryjnego (oraz mieszczących się na jego terenie ptaszarni i Muzeum Wsi) oraz cudownej Kapliczki na Wodzie.

W następnych dniach postaram się zamieszczać kolejne krótkie sprawozdania z naszego pobytu na Roztoczu...

Czyli cdn... :). Zapraszam na naszą stronę :).


A. Sakowicz
Foto: R. Kudlak, A. Sakowicz

Przeczytano: 2499 razy. Wydrukuj|Do góry

Praktyki "CEKiN" - cz. 1.

baner_stopka