Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

17 czerwca 2012 21:31

Ostatnie spotkanie z Agri Naturą - sadzenie drzew i krzewów przy "Scenie Kotłownia" i przy szkole.

W dniu 15 czerwca, po raz  ostatni w tym roku szkolnym, nasza młodzież spotkała się z przedstawicielami fundacji  Agri Natura w ramach projektu "Mam swoje zdanie - edukacja dla demokracji". Było to spotkanie dla pracowitych i wytrwałych. Niestety do tej grupy należała niewielka część uczestników projektu. Do wykonania została  część praktyczna, a mianowicie posadzenie drzew i krzewów przy naszej szkole i przy Teatrze Kotłownia w Ostrowi  Maz.

 

Pogoda była bardzo niepewna, od rana padał deszcz. Jednak  nie było wyjścia, na posadzenie czekało kilkadziesiąt roślin. Gdy się trochę przejaśniło, grupa młodzieży pojechała  do Ostrowi i w ciągu kilku godzin, grzęznąc w glinie, wykonała zadanie. Praca szła sprawnie zwłaszcza, że młodzieży pomagał pan Jan Bloch i autorka tego sprawozdania.

Na koniec, z satysfakcją wszyscy stwierdzili, że miejsce, które zastaliśmy, bardzo zmieniło się na korzyść, chociaż na efekt ostateczny trzeba jeszcze poczekać parę lat.

Młodzieży bardzo serdecznie podziękował "szef" "Kotłowni", aktor i reżyser, Rafał Swaczyna, który specjalnie przyjechał z Warszawy, aby obserwować naszą pracę.

 

Informacja o akcji na OPI (www.ostrowmaz.com):

http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/7847

 

Tekst i foto: J. Ignatiuk - Przastek

Przeczytano: 1612 razy. Wydrukuj|Do góry

Ostatnie spotkanie z Agri Naturą - sadzenie drzew i krzewów przy "Scenie Kotłownia" i przy szkole.

baner_stopka