Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

04 czerwca 2012 16:55

Nauczyciele na szkoleniu w Danii.

W dniach 29.05 - 2.06.2012 roku nauczyciele naszej szkoły - Jan Bloch i Zbigniew Janusz uczestniczyli w seminarium dla nauczycieli szkół rolniczych organizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Celem seminarium było zapoznanie się z "Nowymi technologiami produkcji bydła i trzody chlewnej w Danii".

Mieliśmy okazję zobaczyć fermy bydła mlecznego i trzody chlewnej, które prowadzą ekologiczną formę chowu. Zapoznano nas z organizacją szkolnictwa rolniczego na podstawie szkoły rolniczej w KALO i GREEN ACADEMY w Aarhus.

W szkole rolniczej spotkaliśmy 15 polskich uczniów z różnych szkół rolniczych naszego kraju. Zdobywają tam dodatkowe umiejętności i wiedzę z zakresu rolnictwa oraz zarabiają pieniądze.

Uczniowie naszej szkoły mogą także wyjechać do GREEN ACADEMY w Aarhus. Informacji udzielają: Jan Bloch i  Zbigniew Janusz.

Była także część kulturowa wyjazdu, podczas której zapoznano nas z dorobkiem kulturalnym i historią rejonu Aarhus - m.in. oglądaliśmy letnią rezydencję Królowej Danii.

Należy z dumą stwierdzić, że nasze rolnictwo w zakresie ferm krów mlecznych i trzody chlewnej jest bardzo zbliżone do rolnictwa Danii.

 

Z. Janusz

Foto: J. Bloch

Przeczytano: 1642 razy. Wydrukuj|Do góry

Nauczyciele na szkoleniu w Danii.

baner_stopka