Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

25 kwietnia 2012 21:54

Architekci zwiedzają szkółkę i kupują krzewy.

Wszyscy na pewno zauważyli nowe nasadzenia roślin przed szkołą. Krzewy i drzewka były zakupione w jednej z bliższych szkółek, a mianowicie w Kleszewie pod Pułtuskiem, gdzie właścicielami są Dorota i Jerzy Kaczyńscy.

Grupa TAK z III klasy wybrała się do szkółki 18 kwietnia. Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała i w promieniach wiosennego słońca można było podziwiać bogactwo roślin, zwłaszcza iglastych. Niestety liści jeszcze nie było widać, ale architekci odczytując nazwy łacińskie wiedzieli jak rośliny będą wyglądać latem, kiedy i jak zakwitną, oraz jakiej będą wysokości. Przy wyborze do nasadzeń ważna jest też mrozoodporność, wymagania glebowe, świetlne.

Po zapakowaniu roślin był czas na naukę, czyli zwiedzanie działu produkcyjnego. W tunelach, przy wysokiej temperaturze i wilgotności ukorzeniają się tam rośliny iglaste - z sadzonek zielnych, liściaste z sadzonek zdrewniałych. Część roślin zimuje w tunelach i już teraz można podziwiać ich kolorowe liście, gdy na dworze są tylko nagie pędy.

Było sympatycznie, a młodzież otrzymała dużą dawkę informacji ze szkółkarstwa ozdobnego.

Tą drogą chcemy jeszcze raz podziękować państwu Dorocie i Jerzemu Kaczyńskim - firma Eko-Styl, za poświecony nam czas i serdeczne przyjęcie.

J.I. Przastek
Foto: J.I. Przastek, K. Rębowski, A. Przastek

Przeczytano: 1471 razy. Wydrukuj|Do góry

Architekci zwiedzają szkółkę i kupują krzewy.

baner_stopka