Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

19 grudnia 2014 09:56

Wycieczka dydaktyczna do Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej.

W dniu 25 listopada klasy IV BT i II BT wraz z wychowawczyniami  Anną Wierzbowską i Marią Konarzewską wybrały się w ramach godziny wychowawczej na wycieczkę do pobliskiego Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej.

Muzeum mieści się przy hotelu 17-stka  w dawnych spichlerzach niemieckich. Zachowane zostały taśmociągi, 2 windy przemysłowe, na których widnieją oryginalne tabliczki niemieckie. Tematyką zbiorów muzeum jest historia Ziemi Ostrowskiej i okolic od Średniowiecza do chwili obecnej. Okazało się, że nie była to tylko godzina z wychowawcą, ale również dość ciekawa lekcja historii naszej okolicy. Na wystawach znajdują się dokumenty żołnierzy, medale i odznaczenia, broń wojskowa, stare fotografie Ostrowi Maz. i wiele innych historycznych eksponatów.  

Na koniec pobytu w muzeum obejrzeliśmy film, który przedstawiał historię Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie i tym samym pogłębiliśmy wiedzę na temat patrona naszej szkoły.

 

Daniel Tyszka (II BT)

Foto: Anglika Wolanin (II PT)

Przeczytano: 1127 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka dydaktyczna do Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej.

baner_stopka