Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Archiwum - Aktualności

24 października 2014 18:00

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

17 października uczniowie klas IV odbyli tradycyjną pielgrzymkę klas maturalnych do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze w Częstochowie. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Podejmij piękną walkę o wiarę” (Tm 6,13).

O godz. 5.30, w piątek spod kościoła  WNMP w Ostrowi  Mazowieckiej rozpoczęła się długa, parogodzinna podróż do Częstochowy.

W Częstochowie zwiedziliśmy skarbiec a później poszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie przeszliśmy na kolanach (jak każe tradycja) dookoła ołtarza. Zostawiliśmy u Jasnogórskiej Pani nasze prośby i podziękowania napisane na małych karteczkach, które wrzuciliśmy do specjalnych skrzyneczek przed ołtarzem.

O godz. 15 rozpoczęła się „Katecheza o rozeznaniu powołania” w Sali O. Kordeckiego. Mogliśmy posłuchać historii młodych ludzi, którzy w swoim życiu i swoich wyborach kierowali się wiarą do Boga. Wysłuchaliśmy trzech świadectw dotyczących powołania kapłańskiego i małżeńskiego.

O godz. 16 rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Z uwagi na pogodę (było bardzo deszczowo) nabożeństwo odbyło się w Bazylice. Zwieńczeniem Drogi Krzyżowej była adoracja krzyża Światowych Dni Młodzieży. Po adoracji nastąpiło nabożeństwo pokutne, czyli czas na pójście do spowiedzi i udział w prowadzonym rozważaniu na temat wiary i Boga  w naszym życiu.

O godz. 19 odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego. W pamięci na długo pozostaną słowa wypowiedziane przez biskupa do nas: „Krzyżują się nasze drogi z drogami naszego Pana i Stworzyciela wtedy, kiedy w prostocie ducha i przez modlitwę, przez pokorę, poszukujemy naszej drogi życia. I wy też pytacie się, co wybrać, jak wyjdzie ten egzamin maturalny? Być może warto wrócić do tego, co jest esencją człowieka, do tego, z którego każdy z nas wypływa, do samego naszego Stworzyciela i Pana, i być może wtedy, w tej pokornej modlitwie stworzenia, bo każdy z nas nie jest bogiem, jest tylko Bożym stworzeniem, które ma też Boże oblicze, jest fotografią samego Boga, i przez to poszukiwanie w pokorze i modlitwie, być może wtedy On podpowie nam, jaka jest nasza droga życia, co mamy wybrać. (…). Dobrze się stało, że prosicie też wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej, która prowadzi duszę naszego Narodu przez dzisiejszy świat . Niech Ona też wspomaga i wspiera was w poszukiwaniu waszego miejsca w dzisiejszym świecie, a Jezus Chrystus, odwieczny Pasterz, niech wam w tym poszukiwaniu błogosławi”.

Po uroczystej mszy wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim. Po Apelu wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

 

T. Parys

Foto: A. Zając

 

Przeczytano: 1358 razy. Wydrukuj|Do góry

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

baner_stopka