Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Erasmus+

29 stycznia 2016 16:18 | Erasmus+

Podsumowanie wyjazdów na praktyki w ramach programu Erasmus+ w 2015 roku.

W środę, 27 stycznia 2016 r. odbył się spotkanie podsumowujące praktyki zagraniczne uczniów naszej szkoły w ramach programu Erasmus+. Młodzież, która brała udział w projekcie, przedstawiła prezentacje z wyjazdów, omówiła założenia programowe praktyk, sposoby spędzania czasu wolnego, przygotowane atrakcje oraz podsumowała wyjazdy pod kątem ich atrakcyjności oraz przygotowania zawodowego.

Jako pierwsi, relację z wyjazdu na praktyki do Nienburga w Niemczech, przedstawili uczniowie klasy IIIBT. Grupa 17 uczniów z klas II, III i IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa wyjechała na staż w październiku 2015 roku. Opiekunami młodzieży byli Pani Małgorzata Sówka i Pan Roman Szwech. Temat praktyk to Nowoczesne technologie ochrony roślin  i nawożenia  uwzględniające ochronę środowiska”.

Relację z pobytu na praktykach w miasteczku Apulia w Portugalii przedstawiły uczennice klasy IIIPT Agnieszka Paszczyk i Patrycja Pych. Projekt został zrealizowany na przełomie maja i czerwca 2015r. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Katarzyna Zakrzewska i Mateusz Pętkowski – obecnie już absolwenci szkoły. Opiekunką młodzieży była Pani Marta Falbowska.

W roku 2015 odbyły się dwa wyjazdy dla „Żywieniówki”. Drugi projekt, realizowany na przełomie września i października 2015r. w Grecji w mieście Leptokaria, omówiły uczennice klasy IIPT: Nina Demianowska i  Paulina Podbielska. W praktykach udział wzięła młodzież z klas II i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Opiekunką młodzieży była Pani Małgorzata Gajewska.

We wszystkich wyjazdach brał udział Dyrektor Tadeusz Budzisz, który dokonał podsumowania wszystkich wyjazdów zagranicznych w ramach praktyk i rozdał certyfikaty. Pan Dyrektor poinformował młodzież o planowanych kolejnych stażach zagranicznych i zachęcił uczniów do nauki, gdyż w rekrutacji do wyjazdów brane są pod uwagę przede wszystkim wyniki w nauce oraz zachowanie.

 

Tekst i foto: M. Sówka

Przeczytano: 738 razy. Wydrukuj|Do góry

Podsumowanie projektów ERASMUS+ 2015.

baner_stopka