Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Program POWER

15 listopada 2017 21:13 | Program POWER

"Mobilność nauczycieli we Włoszech" - projekt POWER.

W dniach 1 – 14 października 2017r. odbyła się w Vicenzie we Włoszech realizacja programu projektu „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli dla innowacyjnego modelu nauczania zawodu w szkołach sektora zielonego”  (POWER VET 2016-1-PL01-KA102-025634) w ramach programu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+.  Z naszej szkoły uczestniczył w projekcie Tadeusz Budzisz wraz z przedstawicielami szkół sektora zielonego z całego kraju.

Projekt realizowany był przez organizację wysyłającą Stowarzyszenie Edukacji Rolniczej i Leśnej EUROPEA w Brwinowie oaz organizację przyjmującą w Vicenzie – FORTES.

Uczestnicy projektu poznali zagadnienia dotyczące innowacyjności i przedsiębiorczości na terenach wiejskich, porównali je z warunkami polskimi oraz poznali metody i formy pracy nauczycieli włoskich.  Oprócz tradycyjnego szkolenia stacjonarnego, odbywającego się ciekawymi metodami nauczania, uczestnicy projektu odbyli szereg zajęć  edukacyjnych wyjazdowych, obrazujących przykłady  przedsiębiorczości, organizacji pracy szkół włoskich. Bardzo interesujące były wyjazdy do szkół ogrodniczych, firm produkujących wino, oliwę z oliwek, udział w seminarium dotyczącym organizacji turystyki regionalnej.

Dla nauczycieli szczególnie interesujące i  inspirujące okazały się wizyty we włoskich szkołach zawodowych oraz poznanie typowego dla Włoch systemu nauczania zawodowego.

Udział w projekcie, nabyta wiedza i umiejętności na pewno pozwolą każdemu uczestnikowi poprawić jakość swojej pracy, a więc również jakość nauczania w swojej szkole.

Pobyt we Włoszech to jednak nie tylko praca i edukacja. Dzięki programowi kulturalnemu uczestnicy wyjazdu mogli choć w części poznać kulturę Włoch, a szczególnie regionu Veneto i ujrzeć niezwykłą urodę odwiedzanych miast, tj. Vicenza, Werona, Padwa, Bassano del Grappa, Marostica.

 

Tekst i foto: T. Budzisz

Przeczytano: 354 razy. Wydrukuj|Do góry

"Mobilność nauczycieli we Włoszech" - projekt POWER.

baner_stopka