Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

02 października 2019 17:26 | Aktualności

Wycieczka do Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej.

30 września 2019r. w ramach  zadania publicznego pod nazwą „Wrzesień 1939 r. na wschodnich terenach II RP -  warsztaty historyczne dla młodzieży szkół średnich”, finansowanego z Powiatowego zadania publicznego „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”, Fundacja Kresowia zorganizowała dla naszych uczniów wycieczkę do Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.

Młodzież z klasy IBT i IPT miała okazję zapoznać się z eksponatami muzealnymi, obejrzała wystawy stałe i  okolicznościowe. Wysłuchała też wykładu Pana Dariusza Wardaszko na temat „Wrzesień 1939 na wschodnich terenach II Rzeczypospolitej”.

Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii, oglądając film historyczny o obronie Grodna, a także wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne z różnych okresów.

W przerwie zostaliśmy poczęstowani obiadem podanym w sali rycerskiej muzeum

Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z informacjami na temat II wojny światowej i rozwijanie u nich zainteresowań historią Polski.

Dziękujemy serdecznie za to zaproszenie, dzięki Państwa inicjatywie nasza młodzież mogła w ciekawy sposób dowiedzieć się o początkach wojny na wschodnich terenach Polski.

Gratuluję organizacji oraz przekazywania w sposób ciekawy wiedzy historycznej.

 

Dyrektor Roman Malicki

Foto: Alina Sobotka

Przeczytano: 265 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka do Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej.

baner_stopka