Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

17 czerwca 2019 22:25 | Aktualności

Agata Rusak, Dominika Duda i Karol Jarząbek zwyciężają w ogólnopolskim projekcie "Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy"!

Od września 2018 roku realizujemy w naszej szkole projekt ekonomiczny pt. „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”. Projekt realizuje 47 szkół, dla których organem prowadzącym i nadzorującym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem tego programu jest rozbudzenie u uczniów postaw i zachowań przedsiębiorczych.

W dniach 14 -15 czerwca 2019 roku w Piszu odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Gościli na niej przedstawiciele szkół, spośród których zostało wyłonionych 5 zespołów - finalistów, które zaprezentowały swoje prace konkursowe. Nasza grupa uczniów w składzie: Agata Rusak, Dominika Duda i Karol Jarząbek, przedstawiła biznesplan dla firmy gastronomicznej „THE POWER OF FOOD”.

W swojej pracy wykorzystali cyfrową technologię, pomysły na wykorzystanie surowców wtórnych oraz przede wszystkim nowoczesną technologię żywieniową z wykorzystaniem ekoproduktów od polskich rolników.

Koordynator projektu, pani mgr Sylwia Sadłowska, powiedziała na podsumowaniu, że komisja jednogłośnie wyraziła zdanie o naszym projekcie jako najlepszym w konkursie. Po prezentacji biznesplanu na forum przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyrazili głęboki podziw dla profesjonalnego wykonania projektu, oraz do porywającej słuchaczy prezentacji.

Jestem bardzo dumna z naszych uczniów; nie tylko z tego, że osiągnęli sukces i zajęli pierwsze miejsce, ale że potrafili ciężko i solidarnie na to zwycięstwo pracować.

 

Katarzyna Oczkowska – szkolny koordynator projektu.

Foto: D. Duda, A. Rusak, R. Szwech

Przeczytano: 235 razy. Wydrukuj|Do góry

Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy final 2019.

baner_stopka