Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

12 marca 2019 21:14 | Aktualności

Wycieczka klasy 4BT do firmy ROLSTAL Pawłowski.

12 marca 2019 roku grupa 17 uczniów z klasy IVBT pod opieką p. Krzysztofa Markowskiego oraz p. Stanisława Antoniaka udała się na wycieczkę do firmy ROLSTAL Pawłowski. To firma rodzinna założona przez Janusza Pawłowskiego ponad 29 lat temu. Jest producentem konstrukcji stalowych i wyposażenia obiektów inwentarskich do hodowli zwierząt. Posiada dwa zakłady produkcyjne - w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie. Produkowane wyroby sprzedaje na terenie całego kraju, a około 40% z nich eksportuje za granicę, głównie  do Skandynawii i Niemiec.

ROLSTAL jest również firmą handlową. Oferuje dla klientów na rynku lokalnym wyroby hutnicze i świadczy usługi serwisu stalowego. Warto podkreślić, że spora liczba pracowników firmy ROLSTAL to absolwenci naszej szkoły, którzy zachęcali maturzystów z klasy IVBT do podjęcia pracy w ich zakładzie po ukończeniu technikum.
Naszym przewodnikiem po zakładzie był pan Dariusz Skwarek - dyrektor zakładu (absolwent naszej szkoły). Głównym operatorem i odpowiedzialnym za prawidłową pracę obrabiarek cyfrowych jest pan Benedykt Pągowski (absolwent naszej szkoły). Za jakość produkcji odpowiada kierownik jakości produkcji - pan Paweł Marciniak (absolwent naszej szkoły).

Uczniowie byli zadowoleni z wycieczki i poważnie zastanawiają się nad przyszłością związaną z tym zakładem pracy.

 

D. Załęski, P. Symon

Foto: D. Załęski

Przeczytano: 168 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka do Rolstalu 2019.

baner_stopka