Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

07 marca 2019 21:00 | Aktualności

Symulacja praktycznej części egzaminu zawodowego z kwalifikacji M.02.

W dniu 07.03.2019 na zajęciach praktycznych przeprowadzono symulację praktycznej części egzaminu zawodowego z kwalifikacji M.02. – „Obsługa techniczna oraz naprawa pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie”.

Do symulacji egzaminu wykorzystany został ciągnik Ursus 2812, brona zawieszana talerzowa oraz kultywator zawieszany. Pod czujnym okiem i z pomocą  Pana Krzysztofa Markowskiego i Andrzeja Barchanowicza wykonano czynności związane z przygotowaniem ciągnika i maszyny rolniczej do pracy.

Zadaniem uczniów było sprawdzenie stanu technicznego ciągnika i brony talerzowej zawieszanej, naprawa oraz wykonywanie regulacji kultywatora zawieszanego i brony, zgodnie z treścią zadania i z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi, instrukcji i przyrządów. Symulacja miała na celu przygotowanie uczniów klas 3BT i 3EZ do rzeczywistego egzaminu zawodowego, który odbędzie się w czerwcu.

 

Tekst i foto: A. Barchanowicz

Przeczytano: 152 razy. Wydrukuj|Do góry

Symulacja egzaminu zawodowego M.2. - 2019.

baner_stopka