Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

07 marca 2019 20:39 | Aktualności

„Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” - podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Artystycznego. I nagroda dla Julki Żyłowskiej!

2 marca 2019 roku Julia Żyłowska z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odebrała nagrodę za 1miejsce zajęte w X Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku.
Julia dostała cenne nagrody - tablet, srebrną monetę kolekcjonerską, książki, weekend w Kołobrzegu i słodycze.
"601 uczestników – dzieci i młodzieży z całego świata wzięło udział w X jubileuszowej edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego imienia Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. W sobotę, 2 marca, odbyła się w Turku uroczysta Gala konkursu. Najlepsi autorzy prac plastycznych i fotograficznych, a także najlepsi recytatorzy wierszy Włodzimierza Pietrzaka odebrali nagrody i wyróżnienia. Konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Wśród honorowych gości gali byli między innymi Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny oraz Przewodniczący Okręgu Wielkopolskiego Katolickiego Stowarzyszenia” Civitas Christiana’ w Poznaniu, Karol Irmler. Poseł Ryszard Bartosik przekazał na ręce dyrektora konkursu Macieja Koniecznego okolicznościowy list od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. "Dziękuję Państwu za uwrażliwianie młodzieży na polską historię i kulturę, za upamiętnianie postaci i twórczości Włodzimierza Pietrzaka, patrona konkursu, a przede wszystkim za umacnianie patriotyzmu młodych artystów uczestniczących w tym cennym przedsięwzięciu” – napisał Marszałek Sejmu. Marek Kuchciński podkreślił, że kolejna edycja konkursu udowodniła, że młodzi ludzie bez względu na miejsce swojego zamieszkania potrafią z ogromnym zaangażowaniem zainteresować się kulturalnym dziedzictwem i historią swojej Ojczyzny, tworząc tym samym wspólnotę ludzi dumnych z narodowej tradycji". Więcej na stronie: http://civitaschristianaturek.eu/.

 

Źródło informacji: FB naszej szkoły

Przeczytano: 110 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

baner_stopka