Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

07 marca 2019 14:29 | Aktualności

„Czytelnicze czwartki” - znakomity pomysł na spędzanie wolnego czasu.

k1.jpg

 

 

 

Z książkami jest tak, jak z ludźmi:
bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie.
Reszta po prostu ginie w tłumie „

                                                Voltaire

Z myślą o młodzieży szkolnej nasza biblioteka wyszła z inicjatywą wspólnego czytania. I tak oto w dniu 28 lutego w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie w ramach tzw. „Czytelniczych czwartków”.

Wzięli w nim udział mieszkańcy internatu - uczniowie klas II i III. Na spotkaniu mogliśmy porozmawiać na temat różnych powieści. Wymieniliśmy się własnymi poglądami, a także wybraliśmy powieść, którą zaczęliśmy już wspólnie czytać „Kiedy byłem dziełem sztuki” E.E.Schmitta. Zastanawialiśmy się nad sensem słów autora, a także nad tym, co tak naprawdę chciał nam przekazać pisarz poprzez powieść. Podczas całego spotkania przy kawie i herbatce towarzyszyła nam domowa atmosfera. Wymienialiśmy się własnymi dotychczasowymi refleksjami, a także miło spędziliśmy popołudnie.

Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączy do nas jeszcze więcej uczniów i wspólnie będziemy mogli dobrze spożytkować czas wolny.                        

                                                                     

 

Karolina Wilczyńska kl. III PT

 

Polecamy książki do przeczytania w tym miesiącu:

k2.jpg 

„Madame” Antoni Libera

Romans edukacyjny – powieść Antoniego Libery opublikowana w 1998 roku. Akcja utworu rozgrywa się w czasach PRL i opowiada o niespełnionej miłości utalentowanego ucznia do nauczycielki francuskiego.

 

 

 

 

 

k3.jpg „Ja Ibra” David Lagercrantz i Zlatan Ibrahimović

„Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka”. Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengård, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.ZAPRASZAMY!

Przeczytano: 106 razy. Wydrukuj|Do góry

baner_stopka