Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

23 października 2018 17:16 | Aktualności

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.


„My, ludzie wierzący, zawsze łączymy tajemnicę czasu i prawo naszego mijania z tym spojrzeniem na Boga, który nie przemija, który wszedł w czas, w naszą historię i prowadzi człowieka, każdego z nas, całą ludzkość, ku odwiecznym, Bożym przeznaczeniom.”

Jan Paweł II

 

19 października grupa uczniów z klasy IV Technikum Żywienia i IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa pod opieką pań: Anny Zając i Anny Wierzbowskiej wzięli udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę w Częstochowie. Nasi maturzyści pojechali zawierzyć swoje intencje i poprosić o wstawiennictwo Matki Bożej w intencjach dotyczących przyszłych wydarzeń: matur i wyborów dalszej drogi życiowej po ukończeniu szkoły średniej.

Pobyt na Jasnej Górze zaczęliśmy od zwiedzania. Byliśmy w Skarbcu, na Wieży Widokowej, w Kaplicy Cudownego Obrazu (gdzie tradycyjnie przeszliśmy na kolanach dookoła ołtarza), w Zbrojowni i Muzeum 600-lecia.

O 15.00 rozpoczęła się katecheza o rozeznaniu powołania poprowadzona przez paulina z Jasnej Góry, ks. Marcina Ciechanowskiego. O 16.30 wszyscy uczestniczyli na Drodze Krzyżowej na wałach. Po niej nastąpiła Eucharystia Pojednania i Pokuty, a o 19.00 Msza Święta poprowadzona przez Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Wszystko zakończyło się o 21.00 różańcem i Apelem Jasnogórskim.

 

Anna Zając
Foto: Radosław Zając, Grzegorz Janicki

Przeczytano: 386 razy. Wydrukuj|Do góry

Pielgrzymka 2018.

baner_stopka