Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

19 września 2018 18:29 | Aktualności

Na terenie naszej szkoły powstała strefa wypożyczania skuterów elektrycznych!

W Lubiejewie można wypożyczyć skuter! Elektryczny!
Od 20 lipca w Ostrowi Mazowieckiej ruszył pilotażowy projekt wynajmu skuterów elektrycznych na terenie powiatu ostrowskiego. Od tego czasu aż do końca października br. 20 skuterów elektrycznych będzie jeździć na terenie gmin, które uczestniczą w pilotażowym projekcie.
Nowy punkt, gdzie można wypożyczyć skuter elektryczny powstał przy Zespole Szkół Rolniczych w Starym Lubiejewie. Pojazdy są ekologiczne, nie wydzielają spalin, a przez to są bardzo ciche. Poruszać się mogą z prędkością do 50 km/h. Koszt wypożyczenia pojazdu wynosi 2,50 zł za 10 minut. Skuter na jednej naładowanej baterii może przejechać do 80 kilometrów.

Miejsce wypożyczenia skuterów zostało oznakowane tablicami informacyjnymi, które zawierają też instrukcję, jak skorzystać z tego pojazdu.

Co należy zrobić żeby wypożyczyć skuter elektryczny?

  1. Pobrać aplikację blinkee.city na smartfona
  2. Założyć konto - zarejestrować się w aplikacji, wpisując swoje dane, podpiąć kartę płatniczą i dodać wymagane dokumenty. Zaczekać na weryfikację.
  3. Znaleźć i zarezerwować - otwierając aplikację znajdziemy najbliższy skuter, rezerwacja jest bezpłatna, a na dotarcie do pojazdu jest 15 minut.
  4. Odblokować - jeśli jesteś już przy skuterze, uruchamiasz aplikację za pomocą przycisku.
  5. Jechać - zielony przycisk z prawej strony kierownicy otwiera kufer, w którym znajdują się kaski. Przed założeniem kasku należy pamiętać o założeniu higienicznego czepka i można już ruszać.
  6. Parkować i zakończyć jazdę - skuter parkujemy w wyznaczonej strefie na stopce centralnej. Kończenie jazdy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku "zakończ" w aplikacji.

Informacje można uzyskać pod numer telefonu 22 290 25 25, e-mail: contact.pl@blinkee.city, www.blinkee.city.

Życzymy niezapomnianych wrażeń z jazdy skuterem elektrycznym!

Nowe strefy parkowania - pod szpitalem, basenem, przy Szkole Podstawowej nr 4, przy Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie oraz przy stacji PKP w Małkini.

 

Źródło: FB naszej szkoły

Przeczytano: 195 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

baner_stopka