Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

12 czerwca 2018 20:41 | Aktualności

Podsumowanie konkursu fotograficznego "Myśli i rozważania Stefana kardynała Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia".

Dnia 12 czerwca 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie...” Myśli i rozważania Stefana Kardynała Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia.
Konkurs przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z całej Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 50 uczniów i uczennic z 16 szkół z takich miejscowości, jak: Opole, Elbląg, Gniezno, Łask, Lubliniec, Henryków czy Kluczbork i oczywiście Stare Lubiejewo. Wpłynęło łącznie 115 prac prezentujących wysoki poziom. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Julia Żyłowska zajęła II miejsce.
Organizatorami konkursu byli: Oddziały Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Opolu i Byczynie oraz Publiczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Byczynie. Patronat honorowy już tradycyjnie objął Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, zaś medialny – Miesięcznik „Civitas Christiana”. Pomoc okazał także burmistrz Byczyny Robert Świerczek.
Na laureatów oprócz nagród rzeczowych czekał pyszny tort.
Po wręczeniu nagród zwiedziliśmy muzeum w ratuszu, podziwialiśmy panoramę z wieży ratuszowej i słuchaliśmy pięknych opowieści o historii miasteczka przytaczanych przez pana Wiesława Skoczylasa.

 

A. Zając

Foto: J. Żyłowska, E. Zając

Przeczytano: 301 razy. Wydrukuj|Do góry

Podsumowanie konkursu fotograficznego 2018.

baner_stopka