Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

02 marca 2018 20:30 | Aktualności

„Wizyta u lekarza” - powtórka języka niemieckiego na wesoło:).

W styczniu i lutym uczniowie klas IVPT i IVBTb na wesoło powtarzali materiał z  języka niemieckiego. Tematem lekcji była „Wizyta u lekarza”. Nie uczyliśmy się jednak z zeszytów i książek…

Pierwszym zadaniem uczniów było przygotowanie nazw popularnych schorzeń i  objawów im towarzyszących (oczywiście wszystko po niemiecku:)). Musieli się również zastanowić,  jak zachowaliby się w sytuacji , gdyby rozchorowali się będąc na praktykach lub pracując w jednym z krajów niemieckojęzycznych.  

Ostatnim z wyzwań było przygotowanie „scenerii” tak, aby nadać autentyczności przedstawianym scenkom.

Dla części uczniów powtórzenie to miało duże znaczenie ze względu na maturę, która zbliża się wielkimi krokami. Inni równie chętnie zwieli udział w tej „zabawie”, pokazując jak nie należy się zachować u lekarza. Wszyscy jednak chcieli sprawdzić, czy poradziliby sobie w tej sytuacji.

Dziękując grupom za zaangażowanie chciałabym tylko dodać, że WSZYSCY bawiliśmy się doskonale oglądając starania grup, które doskonale przygotowane wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem.

 

Tekst i foto: M. Król - Jankowska

 

Przeczytano: 329 razy. Wydrukuj|Do góry

Język niemiecki na wesoło 2018.

baner_stopka