Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

19 grudnia 2017 21:47 | Aktualności

Wigilia w internacie.

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka dni, ale w internacie wigilijną atmosferę można bylo poczuć już dziś. Do wieczerzy zasiedli wychowankowie internatu, ich wychowawcy oraz dyrekcja szkoły.

Wigilię rozpoczął Mateusz Kowalczyk, odczytując fragment Ewangelii św. Łukasza dotyczący narodzin Jezusa. Pan dyrektor Roman Malicki podkreślił religijny wymiar Świąt Bożego Narodzenia a także ich znaczenie w polskiej tradycji i kulturze oraz złożył wszystkim najlepsze świąteczne życzenia.

O pięknym, polskim zwyczaju dzielenia się oplatkiem oraz skladaniu sobie przy tej okazji życzeń nie zapomnieliśmy, więc stołówka internatu wypełniła się dobrą energią i życzliwością:).

A po życzeniach była degustacja wigilijnych potraw (nie liczyłem, ale na pewno było ich 12...) oraz czekanie na św. Mikołaja, który nie zawiódł i zmaterializował się pod postaciami dyrekcji szkoły oraz wychowanków internatu...

Nad przygotowaniami do tej miłej wigilijnej kolacji czuwała opiekunka grupy w internacie, pani Iwona Jastrzębska.

 

A. Sakowicz

Foto: I. Jastrzębska, A. Sakowicz

 

PS. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje za zaproszenie i przygotowanie wigilii w internacie.

Przeczytano: 466 razy. Wydrukuj|Do góry

Wigilia w internacie 2017.

baner_stopka