Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

08 grudnia 2017 20:38 | Aktualności

Klasa 2BT na wycieczce dydaktycznej w firmie AGRO-ROLNIK i Jakaci Borkach.

W dniu 08.12.2017 roku uczniowie klasy IIBT wraz z opiekunami Janem Taraszkiewiczem i Jarosławem Glinką mieli okazję odwiedzić siedzibę firmy AGRO-ROLNIK w Śniadowie. Firma ta istnieje na rynku już 25 lat i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród rolników. W jej znajdziemy ciągniki i maszyny rolnicze, sprzęt komunalny, części zamienne i akcesoria. By spełnić wszystkie oczekiwania AGRO-ROLNIK zapewnia także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jak również świadczy usługi swoimi maszynami. Nasza szkoła systematycznie odwiedza tę firmę i jak zawsze tak i dzisiaj dostaliśmy ciepły posiłek. :)

Zawitaliśmy również do wsi Jakać Borki, która uznawana jest za potęgę w produkcji mleka. Mieliśmy okazję zwiedzić tam cztery nowoczesne gospodarstwa rolne. Z bliska zobaczyliśmy jak wyglądają nowoczesne obory i ich wyposażenie. Robot udojowy w tej wiosce to żadna nowość. Jest ich 5 (150 w całej Polsce) i pracują tam już kilka lat. Nasza młodzież chętnie i z zaciekawieniem wdawała się w dyskusję z rolnikami, którzy dzielili się z nami swoim doświadczeniem. Była to dobra lekcja rolnictwa.

 

Tekst i foto: J. Glinka

Przeczytano: 621 razy. Wydrukuj|Do góry

Klasa 2BT na wycieczce w Śniadowie 2017.

baner_stopka