Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

20 listopada 2017 16:59 | Aktualności

Ciąg dalszy zakupów do biblioteki szkolnej.

Dziękując Panu Dyrektorowi Romanowi Malickiemu za dotychczasowy wkład i rozumienie potrzeb czytelniczych młodzieży i pracowników, nie szczędzenie środków na zakup nowości wydawniczych i wzbogacanie księgozbioru zbiorów specjalnych o  filmy profilaktyczne, przedstawiam kolejne dokupione pozycje czyli:

  1. Uśpienie
  2. Gwiazdozbiór
  3. Jej wszystkie śmierci
  4. Rajskie ptaki
  5. Oraz pakiet 12 filmów (+ 2 dodatkowe) do wykorzystania przez nauczycieli na lekcjach.

Ponadto pragnę podzielić się wspaniałą informacją, iż autorka w/ w książek Pani Marta Zaborowska wyraziła chęć spotkania się z naszą młodzieżą.

 

m_zaborowska.jpg

Marta Zaborowska

Z wykształcenia politolog, zawodowo związana z jedną  z międzynarodowych instytucji finansowych. „Uśpienie” jest jej debiutancką powieścią (2013). Autorka pracuje obecnie nad kolejną książką z bezkompromisową detektyw Julią Krawiec w roli głównej.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło zdjęcia: http://jerzyholda.pl/marta-zaborowska/

 

 

Natomiast zakupione filmy zalecane są do pokazów edukacyjnych, a skierowane do nauczycieli i pedagogów z przeznaczeniem do wykorzystania na lekcjach dla dzieci i młodzieży oraz rodziców   i katechetów. Ponadto dodatkowo  otrzymaliśmy bezpłatnie następujące tytuły „ Przedmedyczne zabiegi ratujące życie” i  „Za pięć dwunasta”-film oparty na autentycznych wydarzeniach nagrany w Zakładzie Karnym w Rzeszowie.


1. Nie zamykaj oczu – Dopalacze Film przestrzega przed sięganiem po produkty zawierające substancje psychoaktywne, jakimi są dopalacze. Przedstawia historie młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu spróbowali dopalaczy.


2. Nie zamykaj oczu – Dręczyciele Co trzeci nauczyciel z powodu mobbingu i dręczenia przeżywa codziennie chwile zagrożenia połączone czasami z totalną bezradnością. Opowiadają o tym nasi bohaterowie, nauczyciele – wychowawcy, pedagog i dyrekcja z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Bytomia.

Części filmu przeznaczonej tylko dla nauczycieli, daje nam receptę na budowanie dobrych relacji z uczniami, ostrzega przed podejmowaniem niewłaściwych kroków, definiuje zagrożenia i ich źródła pochodzenia. Radzi jak unikać aktów agresji, coraz częściej pojawiających się w naszych szkołach.


3. Nie zamykaj oczu – Mobbing Film przedstawia sytuacje, do których dochodzi w większości polskich szkół. Prześladowanie, wyśmiewanie i poniżanie to codzienność, z jaką przychodzi zmierzyć się wielu uczniom.


4. Nie zamykaj oczu – Agresja Film ukazuje problem wzrastającej skłonności do agresywnych zachowań wśród młodzieży. Poznajemy w nim doświadczenia 14-letniej Sandry i 20-letniego Piotra, w życiu których przemoc obecna była na co dzień. Ich wypowiedzi uświadamiają nam, jak brutalnymi prawami rządzi się świat młodego człowieka, skąd bierze się agresja i jak łatwo stać się jej ofiarą.

5 . Nie zamykaj oczu – Palenie Film ukazuje negatywny wpływ papierosów na ludzkie życie. Poznajemy w nim wypowiedzi nie tylko lekarzy specjalistów, ale również pacjentek, u których wieloletnie palenie spowodowało poważne problemy ze zdrowiem

6. Nie zamykaj oczu – Anoreksja + książka pt. Jak zrozumieć anoreksję i
bulimię Film przedstawia prawdziwą historię kiedyś pięknej dziewczyny, która zatraciła się w pogoni za idealną sylwetką. Film pokazuje nieodwracalne skutki choroby i uświadamia nam do czego doprowadza anoreksja i jakie spustoszenie sieje w organiźmie. Komentarza do filmu udzieliła Pani dr. Bernadetta Izydorczyk – specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.


7. Nie zamykaj oczu – Piłem i Brałem W filmie przedstawiamy prawdziwą historię młodego, inteligentnego i bystrego chłopaka, który przez brawurę w wieku trzynastu lat zasmakował alkoholu i narkotyków. Komentarza do filmu udzielił Pan Michał Kurdziej – pedagog, specjalista uzależnień. Kierownik Oddziału Dziennego Terapii Uzależnień w „ Centrum Psychiatrii „ w Katowicach.


8. Nie zamykaj oczu – Wpadka W filmie przedstawiamy prawdziwą historię młodej, zdolnej i ambitnej studentki prawa, która zaszła w ciążę mając niespełna piętnaście lat. Paulina opowiada o swoich uczuciach; lęku, strachu, samotności, braku wsparcia i tolerancji wśród otaczających ją ludzi. Historia Pauliny może być przestrogą dla wielu młodych ludzi. Komentarz do filmu udzieliła Pani prof. ŚAM, dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec. Lekarz ginekolog, położnik, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety i Prodziekan Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiej Akademii Medycznej Katowicach. Konsultant wojewódzki w dziedzinie seksuologii. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych oraz autorką ponad 100 publikacji naukowych.

9. Nie zamykaj oczu – W objęciach Sekty W filmie przedstawiamy prawdziwą historię młodej zdolnej dziewczyny, która trafiła do organizacji „ Misji …. „ w wieku szesnastu lat. Anna mieszkała w ośrodku pięć lat. Opowiada jak sekta przejęła kontrolę nad jej życiem, pozbawiając ja przy tym ludzkiej godności. Jej wstrząsająca historia jest ostrzeżeniem dla wielu młodych ludzi poszukujących własnej drogi życiowej.

10. Nie zamykaj oczu – Dysleksja.  Dysleksja rozwojowa po raz pierwszy została zdiagnozowana w XIX wieku i nazwano ją wówczas wrodzoną ślepotą słowną. Dziś jest to tzw. Syndrom specyficznych trudności w uczeniu się. Podłożem dysleksji rozwojowej są zaburzenia funkcji percepcyjno-motorycznych. Żeby dobrze czytać i pisać, w korze mózgowej muszą współdziałać analizatory wzrokowy, słuchowy i ruchowy, które są odpowiedzialne za te procesy.

11. Nie zamykaj oczu – Zgrana Klasa Jak stworzyć zgrany, lubiący się wzajemnie i otwarty na działania społeczne zespół? Jak kształtować dobre relacje między uczniami?

12. Nie zamykaj oczu – Bezpieczna miłość – licencja na bezpieczną miłość (2 Filmy DVD

 Zachęcamy do korzystania z zasobów biblioteki.


Tekst i foto: A. Sobotka

Przeczytano: 329 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

baner_stopka