Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

27 września 2017 17:44 | Aktualności

Europejski Dzień Języków - garść informacji.

Wrzesień kojarzy się głównie z rozpoczęciem zajęć w szkole. Z ciężkim sercem pakujemy szkolne plecaki i przygotowujemy się do nowych obowiązków. Nasza szkoła od kilku lat stara się umilić swoim uczniom ten czas, organizując Europejski Dzień Języków Obcych.

Od 18 września organizowane są lekcje przez Skype’a, prowadzone przez native speakerów z całej Europy. Na zajęciach uczniowie mają możliwość poznania języka oraz kultury wybranego przez siebie kraju. W pierwszym tygodniu zajęć uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zwroty w języku hiszpańskim, duńskim, rumuńskim, tureckim, łotewskim oraz francuskim. Mimo początkowych obaw, uczniowie wychodzili z lekcji zadowoleni i chętni do dalszego zgłębiania wiedzy. Wielu z nich przekonało się, jak ważna jest umiejętność komunikacji i przyznało, że warto uczyć się języków obcych. Dodatkową motywacją do poznawania kultury innych krajów było odszukiwanie w budynku szkoły ciekawostek o poszczególnych państwach naszego kontynentu ukrytych w kodach QR. Dzięki nim uczniowie mogli się przygotować do szkolnego konkursu o krajach europejskich.

25 września 2017 roku przeprowadzony został quiz dotyczący wybranych państw Europy. Wyniki konkursu oraz podsumowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych już niebawem! A tymczasem przed nami jeszcze język portugalski, bułgarski i włoski.


K. Zawistowska

Foto: M. Król - Jankwska, K. Zawistowska, M. Sówka 

Przeczytano: 310 razy. Wydrukuj|Do góry

Europejski Dzień Języków 2017.

baner_stopka