Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::60 - lecie szkoły - Zjazd Absolwentów - 15 czerwca 2018::Dzień otwarty - 25 kwietnia 2018. Zapraszamy!::60 - lecie szkoły - Zjazd Absolwentów - 15 czerwca 2018::Dzień otwarty - 25 kwietnia 2018. Zapraszamy!

Aktualności

09 maja 2017 16:27 | Aktualności

Nasz absolwent Adam Grodek zajął I miejsce w konkursie „Gospodarstwo roku 2016”!:)

Nasz absolwent z Technikum Mechanizacji Rolnictwa (1998 rok) Adam Grodek zajął I miejsce w konkursie „Gospodarstwo roku 2016”.

Myślą przewodnią konkursu, organizowanego przez Spółdzielnię Mleczarską „Spomlek” jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią pracę hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz trud włożony w rozwój gospodarstw .W tegorocznej edycji wzięło udział 1200 gospodarstw, podzielonych na trzy kategorie: małe, średnie i duże. Przez 12 miesięcy, od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji. Punkty przyznawano za jakość mleka i jego parametry, wydajność mleczną, współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Finałowe gospodarstwa odwiedziła komisja konkursowa, która dokonała oceny, między innymi, pod kątem innowacyjnych rozwiązań, parku maszynowego oraz stanu sanitarno–higienicznego gospodarstw. Wybór nie był łatwy, gdyż z roku na rok widać jak nasze gospodarstwa się rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i unowocześniają obory. Finaliści postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy

 

A oto zwycięzcy Konkursu Gospodarstwo Roku 2016 w poszczególnych kategoriach:

  • Gospodarstwo duże (dostawy powyżej 360 tys. l mleka rocznie) - Adam Grodek z miejscowości Glina (pow. ostrowski).
  • Gospodarstwo średnie (dostawy do 360 tys. l mleka rocznie) - Jan Ignatiuk z miejscowości Hanna (pow. włodawski),
  • Gospodarstwo małe (dostawy od 50 tys. do 200 tys. l mleka rocznie) - Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (pow. włodawski).

 

Całoroczne zmagania konkursowe członków Spomleku zakończyły się uroczystą galą 27 kwietnia na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsca nagrodzono skodami rapid w barwach marki Serenada. Za drugie miejsca wręczono dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były popularne skutery marki Junak. Czwarte i piąte miejsca w konkursie zostały docenione, a gospodarze otrzymali wielofunkcyjne urządzenia kuchenne. Uroczystą Galę uświetnił występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, pokaz akrobacji w kielichu z wodą oraz znakomity pokaz iluzji w wykonaniu Magika Y.
Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła – dostawców mleka do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

 

Gratulacje dla Adama! Jesteśmy dumni, że mamy tak zdolnego absolwenta!Uśmiech

 

A. Sobotka

Foto: Organizatorzy Konkursu

Przeczytano: 478 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia:

baner_stopka