Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::60 - lecie szkoły - Zjazd Absolwentów - 15 czerwca 2018::60 - lecie szkoły - Zjazd Absolwentów - 15 czerwca 2018

Aktualności

12 kwietnia 2017 16:48 | Aktualności

O narkotykach i nie tylko... spotkanie z pracownikiem Ostrowskiej Komendy Policji.

W dniu 12.04.2017r. odbyło się spotkanie klas pierwszych z pracownikiem Ostrowskiej Komendy Policji, który przedstawił najnowsze dane dotyczące narkotyków i dopalaczy. Treść prezentacji określała szkodliwość narkotyków, przeciwdziałanie za wszelką cenę ich używaniu, ale też pogłębiała wiedzę na temat profilaktyki zachowań ryzykownych związanych z używaniem środków psychoaktywnych.

Niejednokrotnie podkreślano, że używanie narkotyków jest zjawiskiem złożonym, niejednorodnym i dynamicznym. Co jakiś czas mamy do czynienia z pojawianiem się nowych trendów na scenie narkotykowej i jednoczesnym zanikaniem innych wzorów zachowań. Scena narkotykowa ewoluuje. Dopalacze, jak każde nowe zjawisko coraz bardziej staje się  nową modą na scenie narkotykowej wśród młodzieży, sprzedawane przez internet jako produkty kolekcjonerskie, gdzie nie wiadomo, jaki naprawdę jest ich skład i jakie skutki działania.

W czasie dyskusji z młodzieżą wskazywano na skutki prawne związane z dopalaczami i narkotykami, oraz postępowanie i pomoc młodzieży uzależnionej od narkotyków.

 

 

B. Książek

Foto: A. Barchanowicz

Przeczytano: 685 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z policją 2017.

baner_stopka