Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

25 października 2016 19:40 | Aktualności

Scena Kotłownia w Lubiejewie.

Teatr Scena Kotłownia zagrał dzisiaj w naszej szkole spektakl pt. “Stopklatka”. 

Sztuka jest grana dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego. W ramach programu finansowanego przez Powiat Ostrowski sztuka zostanie pokazana w salach gimnastycznych oraz  w siedzibie teatru Scena Kotłownia. Zadaniem projektu jest przybliżenie sztuki oraz teatru uczniom z terenu powiatu.

 

Głównym bohaterem widowiska: młody chłopak Wojtek. Jest szczęśliwy – ma przyjaciół, dziewczynę, rodzinę. Żyje pełnią życia. Skupiony jest na tym co tu i teraz. Aż do momentu, gdy wszystko nagle się urywa: skok do wody – przetrącony kręgosłup, paraliż. Sytuacja zmusza go do przewartościowania swojego życia. Przez pryzmat pasji, którą jest kino, zaczyna patrzeć na świat. Stopklatka w filmie i w życiu nie jest jednak tym samym. W życiu niczego nie można zatrzymać. Spektakl w wykonaniu Teatru „Scena Kotłownia” pokazuje, jak jeden moment, jedna decyzja może wszystko w życiu zmienić. Jak by ono wyglądało? Kim byśmy byli? Co byśmy czuli?

 

Bohater – wspaniale zagrany przez Michała Świderskiego - nie udaje niepełnosprawnego gimnazjalisty, bo byłby śmieszny i nieprawdziwy. Lepi swojego bohatera ze scen przed wypadkiem, z obrazów, którymi żyje jego bohater (są to stopklatki z filmów, które namiętnie ogląda).  Wciąga widzów w świat teatru, obnaża teatralne triki, zdradza kulisy kuchni.

 

 

Sławomir Konarzewski

Foto: A. Sakowicz

 

Projekt sfinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej na realizację zadania publicznego; tytuł zadania: Edukacja teatralna – dobry teatr dla młodzieży.

Przeczytano: 709 razy. Wydrukuj|Do góry

Spektakl "Stopklatka" 2016.

baner_stopka