Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

17 października 2016 22:25 | Aktualności

Interesująca propozycja szkolnej biblioteki dla miłośników nowinek technologicznych - rzeczywistość rozszerzona.

Wszyscy miłośnicy dobrych książek i nowinek technologicznych już teraz mogą posmakować tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Rzeczywistość  rozszerzona (Augmented Reality, AR) to technologia przeznaczona do wzbogacania wyglądu i treści – np. książki – o elementy interaktywne. Rzeczywistość rozszerzona to coś, co zaskoczy wszystkich. Możliwości aplikacji są niemal nieograniczone – dodatkową treścią może być wideorecenzja książki, wywiad z autorem, animacja, interaktywna postać lub ilustracja w 3D.

Rzeczywistość rozszerzona – system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo.

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o książkę z tzw. rzeczywistości rozszerzonej "Układ słoneczny". Oglądać ja można w bibliotece po uprzednim pobieraniu bezpłatnej aplikacji iSolarSystemAR  na  swój iPad lub iPhone. Aplikacja działa nie tylko na systemach firmy Apple - iOS, ale także na systemie Android w wersji 4.0 i wyższych, np. na niektórych smartfonach i tabletach firmy Samsung, zgodnie z opisem na jednym z dołączonych do tej wiadomości zdjęć.

Aplikację można pobrać ze stron:

Dla systemu iOS: kliknij tutaj

dla systemu Android: kliknij tutaj.

 

Zapraszam do odwiedzenia biblioteki i wypróbowania możliwości nowoczesnej technologii!Śmiech

 

A. Sobotka

 

Niżej - dwa filmiki pokazujące możliwości rzeczywistości rozszerzonej.

 

 

 

 

 

 

Przeczytano: 421 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

baner_stopka