Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie::Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie

Aktualności

15 października 2016 10:24 | Aktualności

Wycieczka integracyjna klasy 1BT.

W czwartek, 13 października 2016 roku pojechaliśmy na wycieczkę integracyjną do Centrum Rozrywki i Eventów KartRock do Sulejówka. My, czyli 20 uczniów z klasy IBT wraz z opiekunkami: Panią Justyną Jakubczyk i mną (wychowawczynią).

Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa grała w Bungee Football, a druga w paintball laserowy. Okazało się, że gra w piłkę nożną wcale nie należy do najłatwiejszych, gdy jest się przyczepionym do sufitu za pomocą pasów. Wówczas sztuką jest trafienie w piłkę, nie mówiąc już o stosowaniu się do innych zasad tej gry. Czy taki football może być interesujący? Sądzę, że tak, gdyż chłopaki angażowali się w grę bardzo intensywnie. Mimo że na hali było zimno i grę zaczynali w kurtkach, to już po kilku minutach wszyscy rozbierali się – emocje rozgrzały ich całkowicie.

Paintball laserowy okazał się również świetną zabawą. Grupa został podzielona na dwie drużyny: na Zielonych i Czerwonych. Zadanie polegało na zebraniu jak największych ilości trafień w drużynę przeciwną przy jak najmniejszych stratach własnych. Rozgrywka toczyła się w egipskich ciemnościach, (co widać na zdjęciach) na torze przeszkód pełnym labiryntów, zasłon dymnych, stert opon, podestów itp. Każdy gracz otrzymał wydruk z swoim wynikiem trafień w przeciwników oraz w osoby z własnej drużyny.

Gwoździem programu była jazda po 500-metrowym Torze Kartingowym. Ponieważ większość chłopaków jechała po raz pierwszy na gokartach, tor stanowił nie lada wyzwanie ze względu na jego kręty układ. Chłopaki mieli do dyspozycji gokarty o mocy 9KM i pojemności 270cmᶟ. Z każdego przejazdu dostaliśmy wydruk, więc wszyscy mogli sprawdzić i porównać swoje wyniki.

Czy się zintegrowaliśmy? Moim zdaniem zdecydowanie TAK! W drodze do Sulejówka jechaliśmy spokojnie, słychać było tylko ciche rozmowy, niektórzy siedzieli pojedynczo. W drodze powrotnej nasz bus tętnił życiem: głośne dyskusje już nie tylko z kolegą siedzącym obok, salwy śmiechu, nie było osób siedzących samotnie, humory dopisywały wszystkim. Wszyscy jesteśmy zgodni, co do jednego:

WKRÓTCE DRUGA WYCIECZKAŚmiech.


PS. Szkoda, że niektórzy z naszej klasy nie mogli pojechać z nami, mimo że bardzo chcieli.

 


Tekst i foto: Małgorzata Sówka

Przeczytano: 902 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka klasy 1BT 2016.

baner_stopka